[genç soluklar 2004]
“Genç Soluklar”, ikinci ayağıyla birlikte Türkiye’nin çeşitli illerini ziyaret eden gezici bir sergi ile sanatseverlerin karşısına çıkmaya başladı. İlk olarak Haziran-Temmuz aylarında İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde fotoğrafseverlerle buluşan sergi, daha sonra sırasıyla
Ekim 2004’te İzmir K2 Sanat Merkezi’nde, Mart 2005’te Eskişehir Fotoğraf Festivali’nde, Nisan 2005’te Bursa 2. UFAT Fotoğraf Günleri’nde ve Mayıs 2005’te III.Çanakkale Fotoğraf Festivali’nde izleyicilerin beğenisine sunuldu.
90 fotoğrafçının 101 portfolyo ile başvurduğu “Genç Soluklar”ın ikincisine katılımların %55’i İstanbul’dan gerçekleşti. İstanbul’u %18’le İzmir takip ederken, kalan katılımlar Ankara, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Antalya, Mersin ve Kıbrıs’tan yapıldı. Belgesel fotoğraftan dijital uygulamalara geniş bir yelpazede, yaşları 21 ile 33 arasında değişen 18 ismin çalışmalarına yer veren sergi ile eş zamanlı olarak Haziran 2004'te Geniş Açı’nın normal periyodu dışındaki (Türkçe-İngilizce) ilk özel sayısı da yayımlandı.
emre uzer tünel
umut boyunsuz bir başka coğrafyaya yakın olmak 
filiz güngör söyleyecek yeni bir sözüm yok
ali taptık lunapark
sebla selin ok being star
handegül toker gölgelerin dili
gökhan gezik spassibo
melisa önel -
serkan taycan
 genç;  ben
   
engin gerçek iki arada bir derede
cenk pekcanattı caferiler (âşura)
nazım serhat fırat inceltilmiş şiddet görünümleri 
sinem dişli kaygı-kaygısızlık
neslihan bakitkal gizli özne: ışık
belgin çöleri dikey kentin derinleri
gözde yenipazarlı proje 1998015001-1998015014
mustafa bilge satkın çöplükte yaşam
alp öz gemi